Budujemy razem dom w Tanzanii

Głęboko wierzę w to, że możemy dać skrzydła wielu innym Dzieciom z albinizmem.

Ten Dom jest bardzo potrzebny, by mogły żyć, uczyć się i bawić. By były bezpieczne.

Brakuje jeszcze 299 623 tysięcy złotych. Wierzę jednak, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE i wspólnie zrealizujemy ten cel! Stwórzmy miejsce, w którym będą BEZPIECZNE, kochane i będą mogły się uczyć.

Dlaczego ten Dom jest tak potrzebny? Tanzania to najgorsze miejsce na ziemi, w którym może urodzić się osoba z bielactwem. W tym turystycznym kraju w XXI wieku ludzie polują na ludzi. Szamani wmawiają miejscowym, że części ciał albinosów mają magiczną moc i można z nich produkować eliksiry oraz amulety. Najbliższy sąsiad, ojciec, siostra mogą okazać się katem, który wyda chorego handlarzom. Najbardziej zagrożone są niestety Dzieci, którym odrąbuje się żywcem ręce czy nogi.

To właśnie spotkało Kabulę. Nocą, nieznani sprawcy wtargnęli do domu i odrąbali Jej rękę na oczach matki. Cudem wtedy uniknęła śmierci. 5 lat temu, kiedy Ją poznałam była zamknietą w sobie, pełną złości i żalu do świata dziewczynką. Dzisiaj jest uśmiechniętą, pewną siebie Kobietą, która w przyszłości chce pomagać innym. Także dzięki Wam dostała szansę i wspaniale ją wykorzystuje!

Głęboko wierzę w to, że możemy dać skrzydła wielu innym Dzieciom z albinizmem! Do Kabuli dołączyły już Tatu i Regina, które uczą się w prywatnej szkole. Teraz w tym wyjątkowym Domu będą mieszkać razem, a niedługo mogą do nich dołączyć kolejni mieszkańcy. Na pierwszym etapie mamy miejsce dla ponad 15 osób. A ma to być prawdziwy DOM pachnący obiadem i pełen miłości, a nie kolejny bezduszny ośrodek. Mają tam być bezpieczni, uczyć się, bawić i rozwijać. W przyszłości ma to też być centrum edukacyjne dla okolicznej ludności i świetlica dla Dzieci, niezależnie od koloru skóry i wyznania.

Na miejscu od wielu miesięcy pracuje nad tym Stowarzyszenie Misji Afrykańskich, które było inicjatorem tego niezwykłego przedsięwzięcia. Dołączcie do nas!

Dziękuję za każdy, nawet najmniejszy datek. Razem możemy WSZYSTKO!

Wasza M.

 

Link do zbiórki na Facebooku:
https://www.facebook.com/donate/2491217907872708/?fundraiser_source=external_url

Zbiórka na stronie Fundacji UNAWEZA:
www.unaweza.org

Tradycyjny przelew:
Fundacja UNAWEZA
43 1160 2202 0000 0003 8704 9430
tytułem: darowizna na dom dla Kabuli

Wszystkie

Kontakt

Marta Grajeta - Manager

Anna Habdas - PR & Social Media

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Polityka prywatności

DomiArt, 2020