#KNKSODKRYJ

GETAWAY Outdoor Festival

W miniony weekend Martyna była gościem GETAWAY Outdoor Festival w Poznaniu. W 13. rocznicę wejścia na Mount Everest opowiedziała o tym, co sprawiło że zdecydowała się zdobyć najwyższą górę na świecie i o tym, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE.

To były trzy dni wypełnione po brzegi światem podróży. Mnóstwo opowieści, inspirujących spotkań, projekcji filmowych i ćwiczeń praktycznych. Jak to jest przeciskać się w wąskich korytarzach jaskiń? Na festiwalu można to było sprawdzić na własnej skórze. Specjalnie przygotowane symulatory czekały na ochotników do testowania. 


Wśród gości wystąpili również między innymi: 


Kamila Kielar, laureatka nagrody Kolosy 2018 za samotne przejście szlaku Pacific Cest Trail, z Meksyku do Kanady. Tegoroczna laureatka Travelerów w kategorii „Podróż roku” za swoją dwumiesięczną wyprawę kajakiem morskim po wodach Pacyfiku u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej. Podczas tej podróży poszukiwała tzw. niedźwiedzi-duchów, najrzadszych niedźwiedzi na świecie - endemicznego podgatunku baribala, który dzięki mutacji genetycznej ma białe futro, choć nie jest albinosem.


Mateusz Waligóra, specjalista od wyczynowych wypraw. W 2018 roku jako pierwszy człowiek na świecie przeszedł samotnie mongolską część największej pustyni Azji, Gobi. 


Piotr Hercog, ekstremalne biegi to jego specjalność. Uczestnik m.in. Bajkał Ice Marathon – 42 km, International Elbrus Race – 5642 m.npm, Lenin Sky Race, Ultra Fiord Patagonia 170 km, Mount Everest Marathon – 42 km, Kilimanjaro Extrem Marathon – 42 km, Moab Endurance Run – 385 km. 


Michał Woroch, który razem z Maćkiem Kamińskim pokonali samochodem trasę z samego południa Ziemi Ognistej, z Ushuala przez dwie Ameryki do Prudhoe na Alasce. Łącznie 65 tysięcy kilometrów. Chcieli udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym. Za swoją wyprawę, otrzymali nagrodę Kolosa w kategorii „Wyczyn Roku”.

Zobacz również