#KNKSODKRYJ

"Własny pokój" - spotkanie poświęcone książce

Dziewięćdziesiąt lat temu ukazał się esej Virginii Woolf „Własny pokój“. Pisarka była już wtedy cenioną autorką, wydane zostały już „Pani Dalloway“, „Orlando“, „Do latarni morskiej“. Jako dojrzała kobieta chciała opowiedzieć innym kobietom, co jej zdaniem jest najważniejsze: namówić je do tego, aby zawalczyły o własny, najlepiej zamykany na klucz pokój, w którym będą mogły spokojnie myśleć i tworzyć oraz o własne pieniądze. 

Książka wciąż jest aktualna. Odwaga do podążania swoją drogą, odwaga do spełniania marzeń, niezależność to tematy, które współczesnym kobietom cały czas są bliskie. 


Nowe wydanie, przetłumaczone przez Agnieszkę Graff, zostało rozszerzone o wywiady z 6 kobietam, przeprowadzone przez Sylwię Chutnik i Karolinę Sulej. O stawaniu się kobietą o marzeniach, przełamywaniu barier i o „własnym pokoju” opowiedziały: Martyna Wojciechowska, Magda Cielecka, Edyta Bartosiewicz, Joanna Bator, Ewa Woydyłło. 


13 maja 2019 odbyło się jedno ze spotkań poświęconych książce „Własny pokój” w Warszawie, na którym Martyna była jedną z prelegentek. 


fot. Adam Jankowski

 
 
 
 

Zobacz również