Tanzania

Tanzania

Korea Południowa

Korea Południowa

USA - Floryda

USA - Floryda

Rosja

Rosja

Rumunia

Rumunia

  • Tanzania

    Tanzania

  • Korea Południowa

    Korea Południowa

  • USA - Floryda

    USA - Floryda

  • Rosja

    Rosja

  • Rumunia

    Rumunia

    TANZANIA

    8. Sezon programu „Kobieta na krańcu świata” zaczął się od podróży do TANZANII, by poznać bliżej temat tradycji njumba ntobu, domów kobiet. Region Mara w północnej części kraju zamieszkuje grupa etniczna Kurya. Tu kobiety mają wyjątkowo trudne życie. Zgodnie z tradycją, wszystkim dziewczynkom okalecza się narządy płciowe. W wieku 10-12 wydawane są za mąż, w zamian za krowy. Kiedy zostają żonami, stają się własnością męża, przestają chodzić do szkoły, muszą się zająć domem, rodzeniem dzieci, pracą w polu. Szybko też zostają wdowami, według zasad Kurya kobieta, która już urodziła dzieci nie może wyjść drugi raz za mąż. A o to tutaj nietrudno, młode dziewczyny szybko stają się matkami. Wg tradycji, gdy kobieta zostaje wdową, opiekę nad nią przejmuje brat męża. Chyba, że ją stać na własną żonę.
    Kiedy kobieta w Afryce zostaje sama, bo mąż odchodzi albo umiera, jest naznaczona na całe życie. Nie może wyjść ponownie za mąż, nie ma nikogo kto by jej pomógł. Nie ma się jak utrzymać. Jedyne co może zrobić, to połączyć siły z inną kobietą. Związki damsko-damskie, czyli nieformalne małżeństwa kobiet funkcjonują w tym regionie od ponad 100 lat. Są akceptowane, choć nie mówi się o tym głośno. W Tanzanii karą za akty seksualne między osobami tej samej płci jest dożywcie. Związki kobiet stanowią od 10 do 15% wszystkich małżeństw w Kurya. Ale strach przed mówieniem o tym oficjalnie jest ogromny. W związkach kobiet z plemienia Kurya trudno doszukiwać się romantycznych uczuć. To najczęściej układ, który pomaga im przetrwać w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Realizacja tego tematu była niezwykle trudna dla ekipy programu, otrzymali „osobistą ochronę” kilku urzędników, którzy śledzili każdy ich krok i starali się odwrócić uwagę od realizowanego tematu. Rząd Tanzanii nie chce, by kraj kojarzył się z homoseksualizmem.

     

    KOREA POŁUDNIOWA

    Kolejna podróż to wizyta w KOREI POŁUDNIOWEJ i zanurzenie się w wirtualnym świecie. Korea Południowa, kraj, który jest liderem w rankingach wzrostu gospodarczego i nowych technologii. Ludzie są wzorem efektywności i pracowitości. Tak szybkiego tempa rozwoju nigdy nie miały ani Stany Zjednoczone ani Japonia, ani najbogatsze kraje Europy. Ponad 90 % Koreańczyków ma stały dostęp do internetu – najszybszego na świecie Internetu. Korzystają z niego codziennie. Czasem w zaskakujący sposób. Tysiące Koreańczyów przeniosło swoje życie do wirtualnej rzeczywistości i transmitują swoją codzienność online.
    Martyna na Wyspie Jeju spotkała się z BJ Levi. BJ (broadcasting jockey) to osoba, która transmituje na żywo swoje życie w internecie. Levi jest jest mukbang - komunikuje się z otoczeniem poprzez jedzenie. Transmituje na żywo to, jak je. Codziennie o 21:00 zaczyna swoją transmisję. W domu Levi jest aż 7 lodówek, które najczęściej są wypełnione tradycyjnym koreańskim kimchi. Podczas audycji fani nie tylko oglądają, jak Levi je, mogą też na bieżąco komentować jej posiłek. Każdy BJ jest nagradzany przez fanów balonami, które wymienia się na pieniądze. Za relacjonowanie swojego życia na żywo mogą zarobić więcej niż w korporacji. Ciulgu, najpopularniejszy w Korei BJ,  zarabia miesięcznie ponad 250 000 złotych.

     

    USA - FLORYDA

    3. odcinek sezonu programu „Kobieta na krańcu świata” to wizyta na FLORYDZIE i spotkanie z najszczęśliwszą kobietą na świecie - tak sama siebie nazywa bohaterka - Maja Kazazić. Jeśli chociaż raz w życiu zdarzyło Wam się powiedzieć: nie chce mi się, nie dam rady, powinniście poznać jej historię. Gdy w byłej Jugosławii wybuchła wojna Maja miała 15 lat. Pewnego dnia wymknęła się z domu do przyjaciół. Zanim się z nimi przywitała bomba eksplodowała koło niej, tylko ona przeżyła. Jedna noga Mai została amputowana bez znieczulenia, druga nie goiła się, utknęły w niej odłamki bomby. Sytuacja wydawała się beznadziejna, ale umierająca Maja została zabrana z terenów wojennych przez brytyjską działaczkę do Stanów Zjednoczonych. Po dwóch latach ciągłych operacji i długiej rehabilitacji stanęła na nogi. Długo nie mogła pogodzić się ze swoją sytuacją, aż w końcu zaczęła doceniać swoje nowe życie i stała się inspiracją dla innych, której towarzyszą niezwykłe zwierzaki. Delfin Winter i pies Rosie. Z  Winter poznały się w akwarium, gdzie Maja chodziła ukoić nerwy. Winter musiała nauczyć się pływać bez ogona i oswoić z zamkniętą przestrzenią. Naukowcy którzy wykonali dla niej silikonową protezę, skonstruowali również protezy dla Mai. Rosie również jest pacjentem kliniki. Maja jest mówcą motywacyjnym, gości w telewizjach na całym świecie i inspiruje innych, by nigdy się nie poddawać.

     

    ROSJA

    Czy seksapilu można się nauczyć? Jak zrobić wrażenie na mężczyźnie? Jak wyjść za mąż w trzy miesiące, i jak z męża zrobić milionera? Po tę wiedzę Martyna przyjechała do PETERSBURGA. Do szkoły życia. Życia prywatnego. Hasło "russian girls" wpisywane jest do przeglądarek internetowych nawet milion razy w miesiącu! Rosjanki częściej niż przedstawicielki innych narodowości przedstawiane są jako obiekt pożądania. Martyna postanowiła więc dowiedzieć się co mają w sobie, że tak działają na mężczyzn. Przewodniczką po tym świecie została Larisa Renar, właścicielka akademii życia prywatnego. Larisa skończyła psychologię, jest absolwentką studiów MBA, trenerką motywacyjną i autorką poradników dla kobiet. Jako ekspertka pojawia się w programach telewizyjnych. Jej kanał na youtubie na ponad 3 mln wyświetleń. Przez 15 lat wyedukowała ponad 150 tysięcy studentek z Rosji, Chin, Anglii, Bułgarii, Turcji i Emiratów Arabskich. Jej misją jest przywrócenie światu kobiecej energii. Jakie jest spojrzenie Larisy na relacje kobieta-mężczyzna? „Stosunki międzyludzkie to jest zawsze wymiana - coś dajemy, coś dostajemy. Mężczyzna daje gwarancję bezpieczeństwa, dom. Kobieta ze swojej strony daje mężczyźnie radość i szczęście, na poziomie seksu i nie tylko”. Uczy swoje „studentki” skutecznych metod podrywu, uważa, że nie ma takiego mężczyzny, którego nie da się poderwać.
    Stworzyła wokół tego całą swoistą filozofię, skupioną na kobiecym seksapilu. Martyna nie zgadza się z większością teorii Larisy. Trudno powiedzieć, ile w nich czarów i zabobonów, a ile rzetelnej, naukowej wiedzy. Jednak, jak sama mówiła w programie,  na zawsze zostanie pod jej osobistym urokiem. To dzięki niej przypomniała sobie, że seksapil to też nasza broń kobieca.

     

    RUMUNIA

    Ostatni odcinek 8. sezonu programu „Kobieta na krańcu świata” to trudny, często zamiatany pod dywan problem nastoletniej prostytucji. O ile w ogóle można takiego sformułowania użyć. Gwałt jest bardziej odpowiednim określeniem.
    Martyna przyjechała do RUMUNII, żeby spotkać się tutaj z działaczką Ianą Matei, Która stworzyła „Reaching Out”. Jest to organizacja pomagająca ofiarom handlu ludźmi.
    Bukareszt, stolica Rumunii to jednocześnie europejskie centrum niewolnictwa i handlu ludźmi. Rumunia jest numerem jeden na starym kontynencie pod względem liczby ofiar handlu ludźmi i liczby dzieci wykorzystywanych w sexbiznesie. W XXI wieku mamy więcej niewolników niż kiedykolwiek. Według danych Parlamentu Europejskiego każdego roku ofiarami handlu ludźmi padają 4 miliony osób. Większość to niewolnicy seksualni. 65% pochodzi z krajów Unii Europejskiej, głównie Bułgarii, Węgier i Rumunii.
    Historie, którymi Iana podzieliła się z widzami programu są wstrząsające. Dziewczynki były sprzedawane do usług seksualnych przez własnych rodziców, często za paczkę papierosów lub nawet „za zeszyt”. Rumunia od prawie 50 lat przoduje w statystykach pod względem liczby niechcianych, porzucanych i sprzedawanych dzieci.
    Iana wykrada wykorzystywane przez handlarzy dzieci, stworzyła dla nich dom. Najmłodsza podopieczna została sprzedana w wieku 9 lat. Była wykorzystywana 10-15 razy dziennie.
    Iana w ciągu 17 lat uratowała ponad 500 sprzedanych dziewczynek.

     

    KOREA POŁUDNIOWA

    KOREA POŁUDNIOWA

    KOREA POŁUDNIOWA

    KOREA POŁUDNIOWA

    KOREA POŁUDNIOWA

    KOREA POŁUDNIOWA

    KOREA POŁUDNIOWA

    KOREA POŁUDNIOWA

    ROSJA

    ROSJA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    RUMUNIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    TANZANIA

    USA

    USA

    USA

    USA

    USA

    USA

    USA

    USA

    USA

    USA

    Wszystkie

    Kontakt

    Marta Grajeta - Manager

    Anna Habdas - PR & Social Media

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

     

    Polityka prywatności

    DomiArt, 2020